طعم زندگی

 

زندگی چه طعمی دارد؟ ترش، شور، شیرین، تند، تلخ، گس، یا بی طعم بی طعم؟ اصرار ندارم به رسم معمول بگویم طعم زندگی خوش است یا ناخوش، زیرا ممکن است طعم زندگی در عین تلخی خوش باشد و در عین شیرینی ناخوش، مهم آن است که طعمی احساس شود. به نظرم حتی احساس طعم زندگی در مناطق مختلف یکسان نیست، مثلاٌ طعم شیرین زندگی در جایی، ممکن است در جایی دیگر مزه شوری یا تلخی بدهد
شاید بگوئیم که جریان زندگی آنقدر سریع است که ما از چشیدن طعم لحظه به لحظه آن غافلیم. اما اگر طعم زندگی احساس نشود، یا ملات آن بی‌مزه است، یا ذائقه خود را از دست داده‌ایم و یا به احتمال فراوان به زندگی عادت کرده‌ایم. کلیشه‌ای ساخته‌ایم به نام رسم و رسوم زندگی، درآن حریم زندگی می‌کنیم و جسارت عبور از آن مرز‌های خود ساخته را نداریم مطابق با رسوم مالوف رفتار می‌کنیم. امروز تکرار رسوم دیروز و فردا تکرار رسم امروز، و با تکرار این رویه ذائقه‌مان حساسیت خود را از دست دا‌ده، در این دور باطل آنقدر فرو می‌رویم تا توانمان سلب شود. بعد از مدتی دیگر دلمان نمی‌خواهد طعمی احساس کنیم و حتی از احساس طعم‌های دیگر زندگی نگران خواهیم شد. بد نیست سوالی مطرح کنیم (آنهم از سر عادت دیروز ) زندگی امروز شما چه طعمی دارد؟ طعم آن تکراریست؟ یا هر لحظه طعم جدیدی احساس می‌کنید؟
/ 32 نظر / 54 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سوژا

سلام بلاگ قشنگی داری طعم زندگیتم خیلی خوب گفتی موافقم باهات گاهی تو اوج تلخی خیلی طعم خوبی داره و برعکس... موفق باشی

داریوش(شهرشب)

سلام .....قسمت جدید داستان طنز حماقت محض رو گذاشتما......بیا اگه میخوای بدونی کار منو اون دراکولا به کجا داره میرسه!

هیچ کس

من از عشقو گل و بوسه هنوز چيزي نمي دونم دلم ميخواد عاشق شم نميتونم نميتونم

داریوش(شهرشب)

سلام....قسمت آخر داستان پر پیچ و خم حماقت محض رو نوشتم....اگه میخوای بدونی که من با مهیسا ازدواج میکنم یا نه بدو بیا...... راستی بگو به داستان حماقت محض چه نمره ای میدی؟

فرنیا

سلام بی معرفت ممنون که بهم سر نمیزنی[قهر]

داریوش(شهرشب)

سلام..... عکس دوست دخترای بابا بزرگ منو میخوای ببینی؟....پس بدو بیا.....

الهه

لحظات درد و شادی طعم زندگی را عوض می کنند .فقط لحظه ای سکوت لازم است تا بفهمیم الان زندگی چه طعمی داره و نقش ما تو طعمش چیه.

زهرا

سلام وحیده جونم خوبی ؟ همون دلداده اما با یه اسم و آدرس جدیدم ! اما هنوز همون در آغوش خدا ! خوشحال میشم بیای پیشم ... اما در مورد طعم زندگی ... باهات کاملا موافقم ... به نظر من اگه طعم ترش یا شور یا تند یا تلخ یا هر چیز زندگی رو احساس نکنیم نمی تونیم طعم شیرین و خوشش رو واقعا بفهمیم و قدرش رو بدونیم ... شاید طعم زندگی با خدا یه طعم دیگه داشته باشه ... نمی دونم ! اما مطمئنم ! ... شاید این طعمای تکراری زندگی مال اون زندگیایی باشه که بدون خداست ... اما هر چی زندگی رو آسونتر بگیری شیرین تر میشه حتما ..... پست جالب و قشنگی بودش ! [قلب][ماچ]